Novinky

Aplikace Kaspersky Battery Life vyřeší problém s neustále vybitým mobilem -

Společnost Kaspersky Lab představila nové řešení pro uživatele zařízení s operačním systémem Android.

Volně dostupná aplikace Battery Life pomáhá předejít nepříjemným situacím, kdy nutně potřebujete svůj mobilní telefon, ale baterie hlásí poslední procenta dostupné energie.

 

Z průzkumu totiž vyplývá, že 9 z 10 lidí začíná panikařit, když se jim vybíjí mobil. Tento fakt podtrhává i zjištění, že jsou tito lidé daleko více rozrušení ve chvíli, když u sebe nemají svůj mobilní telefon, nežli v situacích, když nejsou v blízkosti svých partnerů.

 

V mnoha případech ale vybitý mobilní telefon nemusí vyvolat jen nepříjemné pocity. Například v mimořádných situacích, kdy si uživatel potřebuje přivolat pomoc, může vybitý mobil v podstatě ohrozit život. Aplikace Battery Life je navržena tak, aby problém zbytečného vybíjení mobilních zařízení vyřešila jednou pro vždy.

 

Řešení od Kaspersky Lab analyzuje veškeré aplikace na uživatelově zařízení a identifikuje ty, které spotřebovávají největší množství energie. Tato funkce je velmi důležitá především proto, že 96 % aplikací na zařízeních s OS Android běží na pozadí, aniž by je uživatel spustil. Díky nové aplikaci Battery Life může uživatel tyto „žrouty baterie“ jedním dotykem zastavit, čímž se značně prodlouží životnost baterie. Battery Life navíc uživatele upozorní, pokud některá aplikace začne spotřebovávat více energie než obvykle.

 

Další užitečnou funkcí aplikace Battery Life je schopnost vypočítat zbývající čas do úplného vybití zařízení. Tato informace poskytne uživateli dostatečný čas na to, aby vyhledal možnost nabití. Stejně tak aplikace vypočítá i čas potřebný pro plné nabití zařízení.

 

Aplikace Kaspersky Battery Life je dostupná pro zařízení s operačním systémem Android 4.1 – 6.0.1 v několika jazykových verzích. Potřebná kapacita pro její instalaci je 15 Mb. Pro stažení aplikace navštivte tento odkaz.

 

 

Zpět
Kaspersky Anti-virus Logo
Copyright © 1997 - 2009 Kaspersky Lab.
All rights reserved. Industry-leading Antivirus Software