O nás

DataGuard - divize společnosti PCS spol. s r.o.

Divize DataGuard společnosti PCS spol. s r.o. se od svého vzniku v roce 1992 stala tradičním dodavatelem bezpečnostních řešení špičkové kvality.

Od roku 1997 do roku 2013 jsme se věnovali distribuci produktů společnosti Kaspersky Lab pro Českou a Slovenskou republiku. V roce 2014 jsme získali nejvyšší partnerské ocenění Kaspersky Platinum Partner a aktuálně se zaměřujeme na přímý prodej domácím uživatelům, středním firmám a velkým korporacím.

Společnost Kaspersky Lab pokrývá svými produkty všechna zranitelná místa v sítích. Kromě produktů Kaspersky jsme připraveni nabídnout Vám širokou škálu služeb v oblasti bezpečnosti dat. Naši certifikovaní technici a konzultanti jsou připraveni na základě požadavků zákazníka vypracovat analýzu bezpečnostních rizik, navrhnout řešení, nainstalovat testovací produkty zdarma a následně samozřejmě provést realizaci doporučených postupů.

Běžnou součástí všech služeb je hot-line a hot-mail, nabízíme i pravidelné kontroly nainstalovaných produktů, stálou technickou pohotovost, školení zaměstnanců nebo úplný outsourcing bezpečnostních prvků. Našimi zákazníky jsou domácí uživatelé stejně jako střední firmy a v neposlední řadě i ty největší korporace v České republice.

 

O Kaspersky Lab

„Věříme, že každý - od domácích uživatelů přes malé firmy až po velké korporace a vlády - má právo ochránit to, na čem mu nejvíce záleží, ať jde o soukromí, rodinu, finance, zákazníky, úspěchy v podnikání nebo kritickou infrastrukturu. My jsme si dali za úkol bránit všechny tyto sféry. Poskytujeme odborné bezpečnostní znalosti, úzce spolupracujeme s mezinárodními organizacemi a vyšetřovacími orgány, abychom chránili před kybernetickými zločinci a rozvíjeli technologie, řešení a služby, které vás ochrání před hrozbami, které venku číhají."

Eugene Kaspersky, generální ředitel společnosti Kaspersky Lab

Jsme jednou z nejrychleji rostoucích společností zabývajících se kybernetickou bezpečností a největší, která je v soukromém vlastnictví. Působíme ve 200 zemích a teritoriích a máme 37 poboček ve 32 státech. Pro Kaspersky Lab pracuje více než 3 300 vysoce kvalifikovaných odborníků.

Jsme globální společností, s globální vizí a zaměřením na mezinárodní trh. Naše roční tržby nyní přesahují 700 milionů dolarů (711 milionů dolarů neauditovaného příjmu v roce 2014).

Naše nezávislost nám umožňuje být více flexibilní, myslet jinak a jednat rychleji. Vždy se budeme snažit být inovativní a přinášet účinnou, uživatelsky přívětivou a dostupnou ochranu. Jsme hrdí, že vyvíjíme světové zabezpečení, které nás - a každého z našich 400 milionů uživatelů chráněných našimi technologiemi a 270 tisíc podnikových klientů - udržuje o krok napřed před potenciálními hrozbami.

Náš závazek vůči lidem a k vyspělým technologiím nám dává náskok před konkurencí. „Velká trojka" analytických agentur (Gartner, IDC a Forrester) označily naši společnost za „Leadera" v ochraně koncových bodů. Jakožto jeden ze čtyř předních dodavatelů bezpečnostních řešení pro koncové uživatele se snažíme i nadále zlepšovat naše postavení na trhu.

Zabezpečení koncových bodů, především v segmentu malých a středně velkých firem, pro nás vždy bylo jádrem podnikání. Zároveň během několika příštích let očekáváme, že jedním z našich hlavních faktorů růstu bude oblast zabezpečení pro nekoncové uživatele. Potřeby našich zákazníků se spolu s vývojem hrozeb mění. Proto neustále rozšiřujeme naše podnikové portfolio o bezpečnostní řešení a služby obohacené o globální odborné znalosti Kaspersky Lab z oboru kybernetické bezpečnosti.

Naše jedinečné zkušenosti a znalosti

Rychlé šíření nových technologií poskytuje lidem nové příležitosti. Nicméně výsledná rostoucí závislost na IT dělá z kybernetických hrozeb globální problém. Protože se IT průmysl stal ve světě důležitým, odborné znalosti v oblasti IT bezpečnosti získaly dvakrát tak velkou váhu. My v Kaspersky Lab prostředí kybernetických hrozeb rozumíme a naši odborníci mají nespočet znalostí a zkušeností v oblasti detekce a neutralizace všech forem škodlivých programů. Množství těchto znalostí jsme získali v průběhu let během boje proti závažným IT hrozbám a jsou naším nejcennějším majetkem.

Náš Global Research and Analysis Team (GreAT) je elitní skupinou bezpečnostních expertů, kteří působí po celém světě a poskytují informace a výzkumy hrozeb.

Tým GReAT se proslavil zejména tím, že objevil a zneškodnil nejsofistikovanější hrozby, včetně kyberšpionážních a kybersabotážních hrozeb jako Flame a miniFlame, Gauss, RedOctober, NetTraveler, Icefog, Careto/The Mask, Darkhotel, Regin, Cloud Atlas, Epic Turla, Equation, Duqu 2.0 a další. K sepsání všech zlomových škodlivých kyberkampaní, které GReAT vyšetřoval, založila Kaspersky Lab přehled cílených útoků v reálném čase Targeted Cyberattack Logbook.

Bezpečnost bez hranic

Společné úsilí je nejúčinnější způsob boje proti kyberzločinu. Za tímto účelem sdílíme naše zkušenosti, znalosti a technické poznatky s bezpečnostní komunitou po celém světě, protože věříme, že v poskytování bezpečnosti neexistují hranice.

Jsme hrdí, že můžeme pracovat s celosvětovými IT bezpečnostními dodavateli, mezinárodními organizacemi a národními a regionálními vyšetřovacími orgány po celém světě. Naše společnost se podílí na vyšetřování kyberhrozeb se společnostmi jako Adobe, AlienVault Labs, Dell Secureworks, Crowdstrike a dalšími. Našimi partnery mezi vyšetřovacími orgány jsou INTERPOL, Europol, The National High Tech Crime Unit (NHTCU) of the Netherlands' Police Agency a The City of London Police, stejně jako týmy CERT (Computer Emergency Response Team) po celém světě. Společným úsilím pomáháme v boji proti kyberzločinu (jako byl například Carbanak), narušujeme provoz škodlivých botnetů (Simda) a spouštíme nové iniciativy jako No Ransom.

Řešení a služby společnosti Kaspersky Lab

Základním kamenem naší obchodní strategie je přeměnit naše špičkové bezpečnostní znalosti do skutečné ochrany našich klientů a do řešení aktuálních a vznikajících kybernetických hrozeb.

Naše portfolio obsahuje taková řešení, aby uspokojilo široké spektrum zákazníků. Chráníme domácí uživatele a malé, střední i velké firmy proti různým druhům útoků a poskytujeme jim nástroje, které pomáhají kontrolovat a řídit jejich bezpečnost.

Vyzbrojujeme domácí uživatele řadou produktů na ochranu všech aspektů jejich života před kyberzločinem. Rozumíme potřebám malých podniků a nabízíme jim unikátní vícevrstvá řešení, která v sobě spojují snadné řízení a efektivní ochranu. Vycházíme vstříc potřebám velkých podniků díky komplexní platformě, která pomáhá předcházet všem typům kybernetických hrozeb, detekuje i ty nejsofistikovanější útoky, reaguje na bezpečnostní incidenty a předvídá vývoj prostředí hrozeb. Nabízíme komplexní portfolio řešení a služeb, které pokrývá každý uzel podnikové sítě, včetně mobilních a přenosných zařízení, a chrání datová centra a průmyslové prostředí jako celek.

Jako technologická společnost investujeme značené sumy do výzkumu a vývoje, abychom podpořili inovativní myšlenky, ve které věříme. Proto zhruba třetinu našich zaměstnanců tvoří vývojáři a výzkumníci, kteří vyvíjí a spravují všechna naše řešení „in-house". To je pro poskytování komplexního přístupu k zabezpečení klíčové.

Společnosti Kaspersky Lab je opakovaně přidělováno nejvyšší skóre ve více nezávislých testech, než kterémukoliv jinému poskytovateli.

Celosvětové iniciativy značky a programy společenské odpovědnosti (CSR)

Naším hlavním úkolem je chránit svět. To nás zavazuje k tvorbě bezpečnějšího kyberprostoru a ochraně toho, na čem lidem nejvíce záleží. Tato vize spojuje obchodní cíle naší společnosti a také přístup k sociální zodpovědnosti.

Naše sponzorství

Vždy nás potěší, když můžeme pracovat s firmami, které jsou nadšené pro to, co dělají, stejně jako my. To je důvod, proč je od roku 2010 Kaspersky Lab oficiálním sponzorem závodního týmu Formule 1 Scuderia Ferrari. Tento tým si na oplátku vybral nás, abychom mu poskytli kompletní, přelomové IT bezpečnostní řešení. Je jasně vidět, že tyto dvě společnosti mají mnoho společného - obě jdou proti silné konkurenci a zavazují se, že budou technologickou špičkou a budou napřed. Od roku 2012 se proto na autech Formule 1 a kombinézách jejích jezdců objevuje logo Kaspersky Lab. V roce 2015 Kaspersky Lab oznámila pokračování této spolupráce.

Podporujeme také řadu geografických expedicí na nejodlehlejší místa světa. Na počátku roku 2012 podnikla britská průzkumnice Felicity Ashton s podporou společnosti Kaspersky Lab 59denní cestu dlouhou 1700 km a stala se první ženou v historii, která přešla přes Antarktidu sama. V roce 2013 podpořila Kaspersky Lab také expedici 7 Volcanoes. V roce 2015 začala Kaspersky Lab také podporovat aténskou archeologickou společnost v její snaze restaurovat nástěnné malby při výkopových pracích v osadě Akrotiri na ostrově Santorini, známém jako řecké „Pompeje".

Naše vzdělávací iniciativy

Věříme, že podněcování dialogu a spouštění vzdělávacích programů jsou zásadní kroky k mezinárodní spolupráci v boji proti kyberzločinu. To je důvod, proč vedeme Kaspersky Academy: sérii projektů zaměřených na podporu mladých talentů v oblasti IT bezpečnosti.

Kaspersky Anti-virus Logo
Copyright © 1997 - 2009 Kaspersky Lab.
All rights reserved. Industry-leading Antivirus Software